Kalendarz wydarzeń w gminie Rozdrażew

Wernisaż powarsztatowej i pokonkursowej wystawy fotograficznej 31 lipca 2011 r.

Zakończyliśmy realizację dwóch projektów: „Kosmiczna Przygoda” i „Magia Obiektywu” dofinansowanych w ramach konkursu grantowego „Aktywna biblioteka” przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Uroczyste podsumowanie odbyło się 31 lipca br. Podczas uroczystości nastąpiło otwarcie powarsztatowej wystawy fotograficznej oraz ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego. Dodatkową atrakcją było wyświetlenie filmu dokumentalnego o fotografii pt. Światłoczuły w reżyserii Bartosza Blechy.

Założeniem projektu „Kosmiczna Przygoda” było: utworzenie Kółka Astronomicznego; zakup Teleskopu „Newton 250/1200”, lornetek i stacji zasilającej; przeprowadzenie Konkursu Wiedzy Astronomicznej oraz zorganizowanie wycieczki do obserwatorium astronomicznego w Odolanowie.

Projekt” Magia Obiektywu” zakładał przeprowadzenie 60 godz. warsztatów fotograficznych dla 20 osób; spotkanie ze znanym fotografikiem; przeprowadzenie konkursu fotograficznego dla uczestników warsztatów oraz zorganizowanie pokonkursowej i powarsztatowej wystawy. Poziom prac dostarczonych na konkurs fotograficzny zaskoczył Jurorów.

Nagrody otrzymali:
I nagroda – Karolina Maćków i Patrycja Zmyślona;
II nagroda – Małgorzata Skowrońska;
III nagroda – Magdalena Grad i Jolanta Bałęczna;
IV nagroda – Aneta Gniazdowska i Lucyna Michalak.

Wyróżnienia otrzymali : Justyna Kmiecik, Anna Pluta, Małgorzata Skowrońska, Patrycja Zmyślona, Lucyna Michalak, Jolanta Bałęczna, Karolina Maćków, Adrianna Dymarska.